5. 8. 2020

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 14 až 10°C.

TopGis

„Petice - Jesenická výzva“

Typ: ostatní
Vážení občané níže připojujeme text Jesenické výzvy, která vyslovuje podporu starostovi Jesenice Pavlu Smutnému v jeho úsilí přimět ministra Jana Hamáčka k tomu, aby zajistil občanům žijícím v širším zázemí hlavního města stejnou bezpečnost jako jinde v republice.

Možnost vyjádření podpory panu starostovi Jesenice panu Pavlu Smutnému, zde: MailScanner has detected definite fraud in the website at "forms.gle". Do not trust this website: https://forms.gle/jhkyBmU53j9ULCts5

„Petice - JESENICKÁ VÝZVA"

Nenechte nás v tom!

Desítky vloupání do domů ve Středočeském kraji, zejména na Jesenicku a Říčansku. Vyděšení lidé, bezradná policie. Obyvatelé formující ozbrojené hlídky domobrany, protože stát a kraj selhávají.

Vedení Středočeského kraje a Ministerstva vnitra České republiky bylo hluché k upozornění starostů středočeských obcí, že s rostoucím počtem obyvatel se musí navýšit i počty příslušníků policejního sboru v širším okolí Prahy. Dokonce byla odmítána pomoc některých měst, která nabízela budovy pro policejní služebny. Alarmující bezpečnostní situace v okolí Prahy je nevyhnutelným důsledkem dlouhodobého podstavu policistů ve Středočeském kraji. Jen jihovýchodně od Prahy je neobsazeno 75 tabulkových míst. V celém Středočeském kraji chybí téměř 400 policistů.

Prosíme, začněte nás konečně poslouchat! Nenechávejte občany středních Čech dál napospas lupičským gangům.

My níže podepsaní:

• Vyzýváme členy vedení Středočeského kraje a Ministerstva vnitra ČR, aby spolu konečně úzce spolupracovali na řešení bezpečnostní situace ve Středočeském kraji, nikoliv jen v krátkodobém horizontu, ale především aby připravili koncepční řešení vedoucí k zajištění bezpečnosti zvyšujícího se počtu obyvatel Středočeského kraje.
  • Proč k této situaci muselo dojít? Proč nebyla kritika starostů vyslyšena? Je nás ještě stát schopen chránit, aniž bychom se my sami museli v krizové situaci ozbrojovat? Vyzýváme ministra vnitra Jana Hamáčka, aby za dlouhodobý podstav policistů převzal osobní zodpovědnost.
  • Požadujeme nyní urgentní navýšení počtu policistů v nejhůře postižených oblastech prstence kolem Prahy. Přesun policistů z jiných krajů však není dlouhodobým řešením. Tím jsou opatření vedoucí k motivaci policistů, aby sloužili ve Středočeském kraji, kde budou mít odpovídající finanční a technické podmínky.
  • Podporujeme starostu Jesenice Pavla Smutného v jeho úsilí přimět ministra Jana Hamáčka k tomu, aby zajistil občanům žijícím v širším zázemí hlavního města stejnou bezpečnost jako jinde v republice.

Petici je možné podepsat v místním obchodě, na obecním úřadě a poště.

Petici je možné také podepisovat elektronicky: https://www.petice.com/jesenicka_vyzva

Vytvořeno: 4. 2. 2020
Poslední aktualizace: 4. 2. 2020 10:35